Hania Janonis-Kubicka
Psycholożka, seksuolożka, doula z Poznania. Prywatnie żona i mama. Korzystając ze swoim zawodowych i osobistych doświadczeń wspieram kobietę i jej bliskich w okresie okołoporodowym.
Kim jestem i skąd pomysł na doulowanie?
Całe moje życie zawodowe obraca się wokół kobiet. Już na studiach byłam zafascynowana pojęciem różnorodności w miejscu pracy i we wspieraniu kobiet w osiąganiu ich celów zawodowych. Po ukończeniu psychologii na Uniwersytecie w Groningen pracowałam w dużej korporacji McKinsey & Company. Organizowałam wydarzenia, mające na celu wzmacniać kobiety i rozwijać ich umiejętności przywódcze, a także prowadziłam sesje coachingowe i mentorskie dla kobiet rozpoczynających życie zawodowe.
Na pomysł zostania doulą wpadłam już w ciąży a po porodzie odkryłam, jak często kobieta na tym etapie życia czuje się samotna i brakuje jej wsparcia. Chciałabym móc towarzyszyć kobietom w tym wyjątkowym czasie i choć trochę je uspokoić czy ulżyć w trudach macierzyństwa. Jako doula, chciałabym być obecna nie tylko przy porodzie, ale także w okresie całej ciąży i początkach macierzyństwa.
Oprócz budowania indywidualnych relacji, organizuję grupy wsparcia, spotkania i warsztaty, na których kobiety mogą poznać inne mamy i nabrać pewności siebie. Bliskie relacje i intymne rozmowy z innymi kobietami przynoszą im i mi wiele spełnienia i satysfakcji.
Poznaj mnie od strony prywatnej
Pochodzę ze Słupska, w sercu jestem “dziewczyną znad morza”. Już na etapie szkoły średniej moją pasją była psychologia i język angielski. Udało mi się połączyć te dwie dziedziny studiując za granicą. Holandia była moim domem przez pięć lat. Tam dojrzewałam i nabywałam umiejętności miękkich, takich jak coaching, mediacje i prowadzenie grupy. Od 2016 r. mieszkam w Poznaniu, gdzie poznałam mojego męża, Igora (w czasach świetności Tindera :)) i urodziłam córeczkę, Idę. Na co dzień lubię czytać, chodzić do kina, piec i spędzać czas z moją rodziną.